2016. június 23., csütörtök

iskola 2/2

- Pszt... Nera - sugott oda Den mikor a tanár nem figyelt és bőszen magyarázott az egyik későnek. - Nincs kedved odaülni az asztalunkhoz?? - Kérdezte halkan de nem eléggé mert a tanár meghallota.
- Mr Denzel örülnék ha ezeket a kérdéseket nem az orámon vitatná meg - majd gonoszan elvigyorgott - kérem mondja meg hogy mikor élt Romulus és Remus akikről egy romai monda szól??
Erre Den eléggé mozdulatlaná merevedett.
Jelentkezem, mivel szeretném ha ugy könyvelnének el mint egy aranyos lányt. A tanár hamar észrevett és intett h mondjam amit tudok.
- A kérdésre a válasz az i.e.730 és 770 közé tehető de a monda szerint megölték a másikat igy ez az idő megrövidül. - Zárom le és hátra dölök a székkel mig a tanár és az osztály jelentős része ámul. Az irodalom tanár bolint majd elkezd irni a táblára.
Én meg hálát adok hogy akkor már éltem igy csak vissza kellett emlékeznem.
Mikor kicsengetnek Den azonnal nekem jön.
- Ezt meg hogy csináltad?? - Kérdezi hökenten mig mellettem sétál.
- Képzeld én olvasok is. - Vágok vissza és hála az égnek már nem kerdezgetett semmit. Mikor kiértünk láttam hogy Hermész ott ácsorog néhány fiu társaságában és éppen minket néz és az álkapcsa megfeszül, eltüröm a hajam ami egy titkos jelzés hogy minden rendben.
Majd a figyelmet vissza forditom Den re,akivel a körbe vezetést végig dumáljuk, bár folyton csak a családomról kerdezgetett de amikor vissza háritottam már jol elvoltunk. És indultunk befelé mikor megszolalt a csengő akkor már futottunk mivel a 3. Emeleten van a biosz terem. Pont a tanár előtt csusztunk be. Éppen a padon volt egy biosz könyv igy csak a füzetet meg egy tollat kellett elővenni.
A tanárnő név szerint Mrs Hord elég szigorú volt. Egész orán körmöltünk igy eléggé fájnak az ujjaim. Mikor csengettek elégedetten fel sohajtottunk, de a tanár rátolt még 5 percet.
A teremből kiléptem felüdülés volt kilépni. Egy kezet éreztem a vállamon amin egy picit megborzongtam mivel csak 2 személynek engedem meg ezt a mozdulatot de ő nem tartozik bele. Tettem egy lépést igy a Karja leesett a vállamról. Den volt aki szigorúan csak a barát mezőben van.
Szoval átgondoltad a meghívást? - Kérdezte félmosolyal az arcán. Ugyanolyannal mint mikor rájöttem hogy csak trofeának akar. Ugy gondoltam hogy udvariasan vissza utasitom.
- Sajnálom de nem még az ikertesommal meg kell beszélni néhány dolgot - utasitottam el az ajánlatát.
- Rendben, de akkor eljösz velünk sátorozni velünk jösz - hangjában a vágy érződött. Amitől meglepödtem erre a szak ra jár de nem ide való.
Bolintottam majd elköszöntem és megálltam egy fa alatt vártam Hermész t mert valami tanári megbeszélés miatt elmaradnak az orák.
Hamar megjött az említett igy indultunk haza amely otthonunk lesz néhány évre.
Közben a kocsiban elmeséltük egymás élményeit. Mig én Dennel voltam elfoglalva kiderült hogy rá néhány plázacica rámászott de lepaszolta őket jött rá más.
- Látod ennyire vonzó személység vagy ragadnak rád. - Nevettem mire belenéztem zöld szemébe leeresztem a védelmem igy oldalba tudott csipni mig fél kezével a kormány t Fogta.
Mikor bementünk nem volt otthon senki de mikor beléptünk a nappaliba bekapcsolt a Tv és Athéna feje jelent meg. Meglátta a fejünket igy kuncogot egy sort.
- Milyen volt a suli? -Kérdezte még mindig nevetve. Össze néztünk és annyit mondtunk korusban.
- fárasztó, szar. Majd lerogytunk a fotelre.

2016. június 22., szerda

iskola 1/2 nap

Hamar az iskolához értünk mivel Hermész Volvojával mentünk, hát kicsit sem keltetünk feltűnést. Remélem érzitek az iróniát.
Akik a pakoloban voltak mind megbámultak hála az autónak.
- Nefelejts emlékeztetni hogy köszönjük meg az apánknak a kocsit - fintorgott Hermész és miután a kocsit biztonságosnak itélte átkarolta a vállam amit említem megszoktam.  Ugy sétáltunk be az ajtón közben elbeszélgettünk néhány emlitésre sem méltó dologról. Mint például a beiratkozás.
De hamar becsöngetek igy elkellet válni mert ő ugye sport szakon van engem jobban vonzanak a taktikai dolgok.
A megfelelő tanterembe pont a tanár előtt értem be, de bent az ajtóban tömeg volt igy valakinek a hátának estem.
Hm - fordult Hátra és kiderült hogy egy vörös haj koronát viselő fiu kék szemmel. - Látom uj vagy itt körbevezetlek - fogta meg a kezem majdnem ott ahol a karperec volt. - Amúgy Den
- Nera  -majd elgondolkodtam - Ha nem nagy gond elfogadom.
- Remek - kikerültük a torlodást - ora után körbevezetlek addig is találj ki egy szöveget - kacsint és előre fordul mert bejött a tanár.
- Ha aszt mondanám hogy örülök a találkozásnak hazudnék - erre az egész osztály felnevet - De térjünk át a lényegre Jött egy új tanuló az osztály ba - int - Gyere ide és mutatkozz be az osztálynak.   Mire felálltam ugy éreztem remeg a lábam. De kisétáltam a tanári asztal mellé.
- Sziasztok Nera vagyok a szüleim munkája miatt költöztünk el Az iker tesómmal.16 éves vagyok ennyi. - Fejeztem be a tanárra néztem majd vissza indultam a legszélső hely felé amit a helyemmé koronáztam.




2016. május 30., hétfő

2. fejezet

2 fejezet
 
  Reggel Athéna ébresztgetésére keltem. Ott állt az ágyam mellett keresztbe tett kézzel.
- Készülödj!  Jó benyomást kell tennetek majd az embereknek- aztán sarkon fordult és kiment a szobámból. Nagy nehézségek árán kikászálodtam az ágyból és elövettem azt az össze állitást amit fel veszek.


Erre esett a választásom. Miután választottam leindultam a földszintre h energiát be a testembe magyarul reggelizek.
Lent már ott voltak a többiek. Athéna rejtvényt fejtett ami azért h az agya ne kopjon el. Ezt ő mondta a megérkezésünk pillanatában.
Hermész éppen a sport versenyeket nézegette.
- Jo reggelt - köszöntem de tudtam h el vannak mélyedve engem ez nem zavar. Otthon nem nagyon szoktunk szavakat használni szavak nélkül is megértjük a másikat. Csak az emberek miatt beszélünk. Mikor már végzett mindenki a teendőkel kint álltunk a ház előtt.
- Nem gondolod h unalmas lesz az iskola ha már több mint ezer évesek vagyunk?? - kérdeztem sóhajtva és hagytam h a reggeli fény melegitse az arcom.
Athéna bolintott mire Hermész szel össze néztünk.
- Lehet h történelmen unatkozni fogtok de ott van a Matek, Kémia, Biológia, - egy kis szünetet tartott mire össze néztünk mert ez a három az újságban is szerepel, A legutáltabb tantárgyak. - Nem kell aggódni könnyebben tanultok mint az emberek.
Ezzel véget vetetünk a beszélgetésnek és indultunk a gimi felé ahol 2 évet fogok tölteni.


2016. május 24., kedd

1 Fejezet

Az emberi világban minden bizonnyal éjfél lehetett.Az érzékeinkkel nem találtunk semmi furcsát, a környék nyugodt kivéve néhány hangos részeg férfit. Értelmetlen lenne leirni h mit kiabáltak ezzel is felkeltve a szomszédos házakban alvókat. Mi vagyis Athéna, Hermész és én ugy találtuk érdemes lelépni mivel hogy elég szakadt ruhákban vagyunk nem szeretnék magyarázkodni. Szerencsére közel állt a ház amit apám említett ott fogunk lakni a küldetés végéig. A feladat az összes szükségtelen rossz össze gyűjtés és jelentést kell tenni majd a főistenek előtt.
A lépcsőn nem szoltunk egymáshoz, mindenki a saját gondolataival volt elfoglalva.Ezért is lepödtünk meg Hermésszel mikor Athéna kinyitotta a bejárati ajtót és láttuk a benti állapotot. Benn minden modern volt de a bútorok a mi korunkra emlékeztettek.
Eltelt egy kis idő hogy ki tudtunk nyögni valamit.Athéna mosolyogva figyelte leesett állunkat.
- Aszta Zeuszék jól elintézték.- mondtam a szárnyaimat kinyujtoztattam bele Hermész arcába aki nem örült neki túlzottan.
- Ha nem csukod össze hozom a kötelet és a ragasztot - mondta komolyan mire én teljesítettem a kérést - Komolyan ez egy fontos küldetés amit az Ötök Tanácsa bizott Zeuszra vagyis ránk.
- Mért nem tud ő eljönni? - Kérdeztem mire Athéna elnevette magát.
- Tudod hogy ha Zeusz meglát egy csinos lányt zaklatja és azt most törvény tiltja - magyarázza meg. - De most figyeljetek hamarosan suliba kell mennetek. Unoka tesoként kell majd bemutatkoznotok - a szenvedő arcunkat látva folytatta -nem lesz olyan nehéz amit én tanítottam könnyebb lesz.- teszi hozzá.
- Hajrá suli - morgom és felszaladok a nekem kijelölt szobába.