Az emberi világban minden bizonnyal éjfél lehetett.Az érzékeinkkel nem találtunk semmi furcsát, a környék nyugodt kivéve néhány hangos részeg férfit. Értelmetlen lenne leirni h mit kiabáltak ezzel is felkeltve a szomszédos házakban alvókat. Mi vagyis Athéna, Hermész és én ugy találtuk érdemes lelépni mivel hogy elég szakadt ruhákban vagyunk nem szeretnék magyarázkodni. Szerencsére közel állt a ház amit apám említett ott fogunk lakni a küldetés végéig. A feladat az összes szükségtelen rossz össze gyűjtés és jelentést kell tenni majd a főistenek előtt.
A lépcsőn nem szoltunk egymáshoz, mindenki a saját gondolataival volt elfoglalva.Ezért is lepödtünk meg Hermésszel mikor Athéna kinyitotta a bejárati ajtót és láttuk a benti állapotot. Benn minden modern volt de a bútorok a mi korunkra emlékeztettek.
Eltelt egy kis idő hogy ki tudtunk nyögni valamit.Athéna mosolyogva figyelte leesett állunkat.
- Aszta Zeuszék jól elintézték.- mondtam a szárnyaimat kinyujtoztattam bele Hermész arcába aki nem örült neki túlzottan.
- Ha nem csukod össze hozom a kötelet és a ragasztot - mondta komolyan mire én teljesítettem a kérést - Komolyan ez egy fontos küldetés amit az Ötök Tanácsa bizott Zeuszra vagyis ránk.
- Mért nem tud ő eljönni? - Kérdeztem mire Athéna elnevette magát.
- Tudod hogy ha Zeusz meglát egy csinos lányt zaklatja és azt most törvény tiltja - magyarázza meg. - De most figyeljetek hamarosan suliba kell mennetek. Unoka tesoként kell majd bemutatkoznotok - a szenvedő arcunkat látva folytatta -nem lesz olyan nehéz amit én tanítottam könnyebb lesz.- teszi hozzá.
- Hajrá suli - morgom és felszaladok a nekem kijelölt szobába.
Tök jó anna !!
VálaszTörlés